Joomla!

Niezbędnik do pieczenia ciasta i babeczek

Email Drukuj PDF

Aby łatwiej nam się piekło ciasta i ciasteczka, możemy zaopatrzyć się w narzędzia ułatwiające przygotowanie ciasta. Możemy w już od 9 złotych kupić: zestaw pędzelek plus łopatka do mieszania ciasta. Na czym polega wygoda w ich użytkowaniu? Gdy nakładamy ciasto - np. do form z babeczkami i robimy to metalowa łyżką najczęściej przykleja się ono do łyżki - wtedy bierzemy drugą łyżkę żeby odkleić od pierwszej albo najzwyczajniej w świecie pomagamy sobie placami.

 

  • Łopatka/szpatułka do nakładania surowego ciasta, wykonana z silikonu może nam to ułatwić. Po prostu ciasto samo z niej spływa. Nie ma potrzeby angażowania :) kolejnych łyżek i grzebania palcami (chyba że ktoś lubi).

  • Pędzelek, który jest niezastąpiony przy smarowaniu ciasta francuskiego jajkiem, albo brzegów ciasta do sklejenia krawędzi.

  • Pojemnik z miarką - po co mamy za każdym razem zastanawiać się czy nasza szklanka ma 250 g czy 200 a może 180? Zwykły pojemnik z podstawowymi podziałkami da nam gwarancję, że odmierzamy potrzebną ilość składników.

  •  

 

LAST_UPDATED2  

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Domowe sprzęty902 903